Selasa, 08 Maret 2016

Zazwyczaj plotki plastykowe są nieodłącznym elementem każdej nieruchomości.Mało kto wyobraża sobie dom bez parkanu. Żeby można się było przedostać na teren własnej posiadłości niezbędna jest furta oraz brama wjazdowa.
Nie ulega wątpliwości ze bramy a także furtki ogrodzeniowe winny być porządnie skonstruowane gdyż narażone są na o wiele większe obciążenia aniżeli pozostała cześć sztachetki z plastiku na ogrodzenie i bramę ze sztachet
. Z tej przyczyny jakie winny być furtki a także bramy ogrodzeniowe? Każda furta powinna być na tyle szeroka żeby gwarantowała swobodne przejście bez przeciskania się.

Furta powinna także gwarantować przejazd wózkom dziecięcym a także osobom niepełnosprawnym. Przeważnie przyjmuje się że furta ogrodzeniowa powinna mieć min. 1m szerokości. W zależności od ułożenia furta ogrodzeniowa może być prawo czy tez lewostronna otwierana. Ze względu na to iż przęsła ogrodzeniowe zazwyczaj są powieszone ponad murkiem furta powinna znajdować się trochę wyższa niż przęsło ogrodzeniowe ażeby sztachetki z PCV na ogrodzenie i furtę ze sztachetek było równej wielkości.Przy doborze sztachety z Winylu na plot i bramę ze sztachetek jest więcej możliwości.
Bramy ogrodzeniowe mogą być jedno bądź dwu skrzydłowe. Poza wyborem ilości skrzydeł bramy w zależności od zabudowania posiadłości brama może być przesuwna lub rozwierana. Żeby ułatwić obsługę do każdej bramy można zamontować mechanizm dzięki jakiemu brama będzie się automatycznie rozwierała.

Decydując się na bramę przesuwna należy uwzględnić fakt że plotki z plastyku
przy bramie winno być tak długie ażeby cala brama się za nim ukryła. Bramy rozwierane z kolei wymagają przestrzeni żeby bramę można było bez ograniczeń otworzyć. Jeżeli chodzi o wielkość bramy to można ja dostosować indywidualnie wg potrzeb, jednak przyjęło się iż powinna ona mieć minimum 3m szerokości. Najistotniejsza decyzja jest wybór towaru z jakiego brama wjazdowa oraz furta ma być zrobiona. Te 2 składniki ogrodzenia nie powinny różnić się ani kształtem ani materiałem od pozostałej części ogrodzenia aby ogrodzenia Winylowe na ogrodzenie i bramkę sztachetowa prezentowało się jednolicie. W sprzedaży osiągalne są bramy oraz furtki ogrodzeniowe z plastiku, metalowe ogrodzenia (w tym bramy i furtki) a także drewniane ogrodzenia (sztachety które można wykorzystać do wypełnienia bramy ewentualnie furty).

Tidak ada komentar:

Posting Komentar