Selasa, 24 Mei 2016

Długowieczne płoty z drewna

Trwałe płoty z drewna

Nieodpowiednio zabezpieczone sztachety z drewna szybko się dewastują oraz mogą bezpowrotnie zgubić swój pierwotny urok oraz własności. Decydując się na zastosowanie drewna na płot powinno się poznać typy pielęgnacji i pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wtedy będziemy mogli napawać się jego pięknem przez wiele lat.

Wszelkie prace konserwujące ogrodzenie z drzewa trzeba zacząć od odpowiedniego oraz dokładnego przygotowania towaru na ogrodzenie, ponieważ od tego zależy wynik finalny własnych prac. Przed zastosowaniem produktów do protekcji oraz dekoracji płotów z drewna istotne jest oszacowanie, czy drewno jest czyste, suche oraz czy nie nosi objawów biokorozji. Nie prędzej niż po zakończeniu obróbki drzewa na ogrodzenie zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, głównie w przypadku ascetycznego drewna ogrodzeniowego, winniśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu fachowego, który chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i robakami. Jak ochronimy już nasze ogrodzenie przed postępem biokorozji, trzeba nanosić następne preparaty, które asekurują je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeżeli chcemy zdołać zachować naturalny odcień drewna naszego płotu, powinniśmy zastosować achromatyczny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu wskazanego koloru, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący lub lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drzewo, ochroni ogrodzenie od wewnątrz, lecz nie stworzy na jego powierzchni profilaktycznego filmu. Zabezpieczone w ów sposób płot pozostanie matowe i naturalne w dotyku. Jeżeli zależy nam na doskonalszej oraz trwalszej asekuracji ogrodzenia, powinniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca stworzy na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, który skuteczniej niż w wypadku impregnatu maskuje płot przed ujemnym działaniem warunków atmosferycznych.

Jak widać by płoty z drewna były trwałe należy poświęcić im wiele uwagi i troski.

Kompletnie inaczej jest w wypadku ogrodzeń z plastiku. Ten rodzaj płotów jest w całości wytrzymała na czynniki atmosferyczne dzięki czemu nie wymaga pielęgnacji. Ogrodzenia wykonane z plastiku nie ulegają także biokorozji stądtoteż dogadzają swoim posiadaczom przez wiele lat.

Tidak ada komentar:

Posting Komentar